^Powrót na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Zajęcia z p. J. Pałasiewiczem i jego bezkręgowcami

7, 8 i 11 grudnia w Szkole Podstawowej w Strzałkowie odbyły się zajęcia

z p. Jackiem Pałasiewiczem,

który opiekuje się pawilonem bezkręgowców i motylarnią w poznańskim ZOO oraz jest właścicielem firmy o intrygującej nazwie „Ministerstwo motyli".

Owady to pasja pana Jacka! Jeżeli ktoś choć raz uczestniczył w spotkaniu z nim i jego podopiecznymi ten nie ma wątpliwości, że jest to człowiek bez reszty oddany tym dla wielu „zbędnym” stworzeniom. Zajmuje się on hodowlą bezkręgowców od około 25 lat. Jest pionierem w hodowli wielu gatunków. To dzięki niemu powstała pierwsza motylarnia w Polsce. Jego  głównym założeniem jest edukacja proekologiczna połączona z zabawą i humorem, która ma na celu łamać stereotypy o „obrzydliwych” i „niepotrzebnych” zwierzętach. I właśnie z tego powodu pan Jacek Pałasiewicz odwiedził naszą szkołę i przeprowadził zajęcia z udziałem swoich podopiecznych dla naszych uczniów.
Dzieci podczas tych zajęć nie tylko mogły teoretycznie zapoznać się z owadami i wężem, ale mogły je również zobaczyć z bliska, dotknąć i wziąć na ręce. A przy tym wszyscy dobrze się bawili!


Dziękujemy Panu Jackowi za wspaniałe zajęcia i zapraszamy ponownie do naszej szkoły. Po takich zajęciach świat przyrody staje się o wiele bliższy.


Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie Rights Reserved.