^Powrót na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

14.06.17 r. Dzień Języków Obcych

Dnia 14 czerwca 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole coroczny Dzień Języków Obcych pod hasłem:

ŚWIAT BEZ GRANIC

W tym roku przyświecało nam hasło:
"Kto uczy się nowego języka, dostaje nową duszę"

Dzień ten przygotowany przez naszych lingwistów jest okazją do prezentacji umiejętności językowych, jakie przez cały rok szkolny zdobyli nasi uczniowie.

20170614 081004

 Na pierwszej godzinie lekcyjnej uczniowie wysłuchali audycji na temat wartości języków obcych oraz możliwości, jakie oferuje znajomość języka angielskiego i niemieckiego, którego uczniowie od najmłodszych lat mają możliwość uczyć się w naszej szkole

Następnie klasy II i III przemaszerowały do parku, by tam bawić się i uczyć języka metodą stacji”. Po zabawach językowych na świeżym powietrzu udały się na seans bajkowy. Mogły obejrzeć znane bajki w różnych języka, m.in Świnkę Peppę w języku niemieckim, Kubusia Puchatka, w języku angielskim, Muminki po hiszpańsku, czy też znaną bajkę Wilk i Zając w języku angielskim

Klasy 4, 5 i 6 natomiast uczestniczyły w mini wykładzie przygotowanym przez pana Dariusza Dolatowskiego, który zaprezentował słynne budowle europejskie oraz ciekawostki z nimi związane.

Po ciekawej prelekcji uczniowie konstruowali znane budowle europejskie techniką dowolną.

Klasy 4-6 wzięły udział w Akademii Młodego Studenta - były to zajęcia prowadzone przez studentki II-go roku germanistyki z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.

Jako że nasi uczniowie uwielbiają sport, nie mogło zabraknąć sportowych rozgrywek, a językowy tor wyścigowy był ku temu doskonałą okazją. Klasy rywalizowały ze sobą na swoich poziomach, pokonując tor przeszkód, rozwiązując przy tym zadania i łamigłówki z języka angielskiego i niemieckiego. Jak to w sporcie bywa, te zajęcia dostarczyły wielu emocji.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie Rights Reserved.