^Powrót na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

„INSPIRUJE MNIE BIAŁO-CZERWONA”

Uczniowie naszej szkoły  bardzo chętnie biorą udział w wielu konkursach. W kwietniu ogłoszono  Wojewódzki  Konkurs Plastyczny:

„Inspiruje mnie Biało-Czerwona”.

Konkurs był przeznaczony dla szkół podstawowych i świetlic, a jego  pomysłodawcą i organizatorem było  Muzeum Archeologiczne- Gród  w Grzybowie.

Do wzięcia udziału w konkursie zachęciło uczniów działające w szkole  Koło Młodego Archeologa . Zgłoszono 26 prac konkursowych z naszej szkoły. Łącznie było zgłoszonych 70 prac. Były one wykonane ciekawymi technikami i zawierały przekaz patriotyczny zgodny z hasłem konkursowym. W jury konkursu zasiedli archeolodzy i plastycy.

W dniu 2. maja - podczas obchodów Święta Flagi nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu – prezentacja wszystkich prac i wręczenie nagród.

Laureatki ze Szkoły Podstawowej w Strzałkowie to:

Lena Wężniejewska oddział przedszkolny V
Marta Kozłowska oddział przedszkolny III
Karolina Szcześniak oddział przedszkolny III
Julia Wężniejewska klasa IV d
Natalia Szlachetka klasa VII
Alicja Machowiak klasa VII

Nagrody wręczył dyrektor Muzeum Archeologicznego w Grzybowie-p. Jacek Wrzesiński.

Następnie uczniowie wraz z rodzicami zostali zaproszeni do zwiedzania grodu i do wzięcia udziału w licznych atrakcjach w ramach akcji -”Majówka z historią”.

Przygotowano gry terenowe: „Barwy Rzeczpospolitej”  i  "Polak Mały" oraz   liczne zabawy i konkursy sprawnościowo-edukacyjne. Układano  najdłuższą Biało - Czerwoną na grodzie.

Można było wysłuchać wykładu pt. „Badania interdyscyplinarne – pytania o funkcję i znaczenie grodu w Grzybowie”. Oprowadzano po wystawie "Symbole naszej historii: godło, barwa, hymn".

Laureatkom  konkursu  serdecznie gratulujemy!

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie Rights Reserved.