^Powrót na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Dziś, 22 czerwca 2018 r., zanim wychowawcy rozdali uczniom świadectwa, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

DSC 0409W uroczystości udział wzięli:

Zastępca Wójta Gminy Strzałkowo, Przyjaciel Szkoły – p. L. Śmidowicz, Radni Gminy Strzałkowo z przewodniczącym – p. K. Pawlakiem na czele, Inspektor Oświaty – p. A. Żelek, Prezes Zarządu Ludowego Banku Spółdzielczego, Przyjaciel Szkoły – p. T. Krotoszyński, Kierownik Posterunku Policji w Strzałkowie – asp. sztab. p. M. Malinowski, Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Słupcy – asp. sztab. p. M. Kukawka, Prezes Związku Kombatantów RP, Przyjaciel Szkoły – p. M. Janaszak,  członkowie Rady Rodziców z przewodniczącą  -p. M. Maciejewską na czele, Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Strzałkowo – p. M. Grzelak, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Strzałkowie – p. M. Nowak, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Strzałkowie – p. A. Cygan, Dyrektor Przedszkola „Kubuś Puchatek” w Strzałkowie – p. M. Mikołajczak, Dyrektor Niepublicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Strzałkowie – p. I. Płocka,  Prezesi Stowarzyszeń „Uśmiech Dziecka” i „Rozwinąć Skrzydła” - p. B. Wojtkowiak i p. K. Ossuch, Prezes Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” –  p. T. Karpiński, Przyjaciele Szkoły – p. T. Marciniak i p. I. Zdrojewska, przedstawiciele prasy, Rodzice oraz uczniowie.

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnów państwowego i szkolnego w obecności pocztów sztandarowych.

DSC 0419

 

Pani wicedyrektor A. Brzezińska odczytała słowa pożegnania i podziękowań śp. p. Dyrektor Krystyny Kuropaczewskiej.

W swoim przemówieniu p. Dyrektor Piotr Gałan poinformował zebranych, że w bieżącym roku szkolnym do naszej szkoły uczęszczało 868 uczniów i przedszkolaków. 2 uczniów nie otrzymało promocji do klasy programowo wyższej, a 78 uczniów klas III gimnazjalnych kończy naukę w naszej szkole. Pracowali oni pod kierunkiem 77 nauczycieli.DSC 0416

W klasach I-III 71 uczniów zasłużyło swoją pracą na nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, a w klasach IV-VII, II i III gimnazjalnej 102 uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem i nagrody za sukcesy w nauce i zachowaniu.

Miniony rok szkolny obfitował w spektakularne w historii szkoły osiągnięcia, zarówno placówki, jak i jej uczniów. Otóż zostaliśmy wyróżnieni w konkursie

 • „Wielkopolska Szkoła Roku” przyznawanym przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego,
 • Odznaką Honorową „Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”, przyznaną przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego.

Ukoronowaniem tych sukcesów było przyznanie naszej szkole Honorowego Wyróżnienia

 • „Złote Strzałki” przyznawanym przez Radę Gminy Strzałkowo.

Do 25 tytułów i certyfikatów przyznanych nam w ubiegłych latach, w bieżącym roku szkolnym, dołożyliśmy jeszcze pięć:

 • tytuł „Szkoła młodych patriotów”,
 • certyfikat „Nowoczesna placówka edukacyjna”,
 • 4 miejsce w Polsce w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego,
 • tytuł laureata w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur,
 • certyfikat "Przedszkole młodych patriotów".

Zgodnie z tradycją szkoły dziś, w dniu zakończenia roku szkolnego, szczególnie uhonorowaliśmy uczniów – zdobywców tytułów, statuetek i nagród:

Matematyków Roku
 • Bartosz Madalski z kl. 6a
 • Aleksandra Galuba z kl. IIId gimn.
Mistrzów Ortografii
 • Alicja Machowiak z kl. 7a
 • Paweł Kapela z kl. 3d gimn.
Mistrza Kredek i Pędzla
 • Milena Błaszczak z kl. 6b
Mistrza Pióra
 • Aleksandra Sobieraj z kl. 2e gimn.
Sportowców Roku
 • Weronika Śniegowska z kl. 6c
 • Mateusz Kozakowski z kl. 6c
 • Klaudia Kuchcińska z kl. III c oddz. gimn.
 • Łukasz Stojek z kl. III c oddz. gimn.

Uczniów, którzy uzyskali maksymalną liczbę punktów na egzaminie gimnazjalnym z języka angielskiego:

 • Weronika Janc 
 • z kl. IIIb
 • Wojciech Cygan 
 • z kl. IIId
 • Eryk Gawron 
 • z kl. IIId

Uczniów, którzy uzyskali 100% frekwencję:

 • Jakub Jęczmionka z kl. 3a
 • Szymon Głowacki z kl. 3b
 • Wiktoria Skrabucha z kl. 3c
 • Filip Król z kl. 3e
 • Martyna Dominiczak z kl. 4a
 • Kacper Nowak z kl. 4a
 • Macieja Piotrowskiego z kl. 4b
 • Klaudię Błaszczak z kl. 4e
 • Marcela Jagłę z kl. 5a
 • Dominikę Burchardt z kl. 5c
 • Dawida Graczyka z kl. 5c
 • Zuzannę Hyżak z kl. 6a
 • Zofię Kasprzyk z kl. 6a
 • Paulinę Gacę z kl. 7b
 • Michalinę Dyncer z kl. 7c
 • Wojciecha Machowiaka z kl. 2 e gimn.
 • Wiktora Wesołowskiego z kl. 3 b gimn.

Uczniów, którzy uzyskali najwyższe średnie ocen:

Czytaj:  Najlepsi z najlepszych

Wymienieni uczniowie, publicznie, odebrali z rąk wychowawców nagrody
ufundowane przez Radę Rodziców.

Kulminacyjnym momentem dzisiejszej uroczystości było przyznanie najbardziej prestiżowej nagrody. Nagrody Wójta Gminy Strzałkowo i tytułu

Prymus Szkoły
W bieżącym roku szkolnym na zaszczyt ten zapracował
Paweł Kapela z kl. 3d gimn.

 

Specjalną nagrodę otrzymał także Wiktor Wiśniewski z kl. 4a,
który w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur
zdobył tytuł LAUREATA.

DSC 0511DSC 0513DSC 0517

Następnie pani Wicewójt L. Smidowicz wraz z przedstawicielem Gminnej Komisji Oświaty p. L. Górcewicz  uhonorowały zaszczytnym tytułem  

   „Wolontariusza Roku”

DSC 0540
 • Mateusza Twarowskiego z kl. 4b
 • Martynę Błaszczak z kl. 3d oddz. gimnazjalnego.

DSC 0520Potem p. Dyrektor P. Gałan złożył podziękowania Radzie Rodziców pod przewodnictwem p. M. Maciejewskiej, Prezes Stowarzyszeń „Uśmiech dziecka” i „Rozwinąć skrzydła” – p. B. Wojtkowiak i p. K. Ossuch, których aktywności w działaniach szkoły nie sposób przecenić. Władzom samorządowym na czele z panem wójtem D. Grzywińskim i jego zastępcą – p. L. Śmidowicz i przewodniczącym Rady Gminy – p. K. Pawlakiem, Inspektor Oświaty – p. A. Żelek, proboszczowi naszej parafii, Księdzu Kanonikowi J. Warczakowi, wszystkim przyjaciołom szkoły, a w szczególności p. T. Krotoszyńskiemu – prezesowi Zarządu LBS w Strzałkowie, którego szczególną dbałość o naszych uczniów obserwujemy na co dzień oraz sponsorom, którzy wspomagali charytatywnie naszych uczniów i szkołę. - p. M. Koralewskiemu – prezesowi Farmera, p. T. Karpińskiemu – prezesowi GS, p. P. Borowskiemu – prezesowi Mleczarni, państwu R. J. Siepielskim, państwu H. K. Michalskim, p. H. Perzyńskiej, p. Ł. Byczkowi, p. J. Burdzińskiej, p. W. Góreckiemu, państwu A. S. Ziołkiewiczom, p. Ł. Łukowskiemu, firmom „Rolgos” Ciążeń i „Orange” Słupca, p. A. Mili, p. F. Grzemskiej, p. A. Falkowskiemu, p. A. Jeżychowskiej, p. A. Graczykowi, p. J. Tomczak, p. W. Bączkowskiej, p. Ł. Przywartemu.

DSC 0549

 

Dzisiejszy dzień był również okazją by oficjalnie pożegnać wieloletnią pracowniczkę szkoły – p. Elżbietę Szafrańską.

 

Życzymy Wszystkim cudnych wakacji, zdrowych i bezpiecznych, i…

... do zobaczenia 3 września, już

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Strzałkowie!

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie Rights Reserved.