^Powrót na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Święto Patrona 2014

23.05.2014 r.

Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. To największa i najważniejsza uroczystość w roku szkolnym.

W uroczystych obchodach naszego święta udział wzięli: Wójt Gminy – p. D. Grzywiński, Wicewójt Gminy – p. L. Śmidowicz, Przewodniczący Rady Gminy – p. W. Musielak, Przewodniczący Rady Powiatu, Prezes LBS w Strzałkowie – p. T. Krotoszyński, ks. Proboszcz J. Warczak, Przewodniczacy Komisji Oświaty – p. A. Cygan,  Przewodniczący Rady Rodziców – p. P. Kowalski, Inspektor Oświaty – p. G. Gałan, radni gminy Strzałkowo, byli dyrektorzy i emerytowani nauczyciele naszej szkoły, kombatanci, dyrektorzy Gimnazjum, Przedszkola, dyrektorzy zakładów pracy, rodzice i mieszkańcy Strzałkowa.

DSC 4778

Wszystkich zgromadzonych serdecznie powitała p. Dyrektor K. Kuropaczewska. W swoim wystąpieniu p. Dyrektor podkreśliła, że… „Wielokrotnie nasi przodkowie walczyli o niepodległość z bronią w ręku, ale i niemalże wszystkie zrywy zbrojne kończyły się przegraną. Powstanie Wielkopolskie zakończyło się sukcesem…”. Pani dyrektor wyczytała nazwiska 36 powstańców z naszej gminy. Przy każdym nazwisku wypuszczony był w niebo biały lub czerwony balon.

DSC 4882

 

 

W ciepłych słowach zwrócił się do uczniów Wójt Gminy Strzałkowo p. D. Grzywiński

„… Niech uczniowie tej szkoły będą w przyszłości zwieńczeniem gmachu, którego fundamentem była powstańcza walka, a murami czasy współczesne…”.

 

 

 

Uroczystość zwieńczyła część artystyczna „Kto ty jesteś? Polak mały” przygotowana pod czujnym okiem p. T. Czajki, p. E. Nowak, p. A. Kędziory

i pokaz taneczny przygotowany przez p. K. Jakubowską i p. A. Wartę.

DSC 4758

Na oczach wszystkich zbudowano rozetę powstańczą.

Delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod Tablicą Pamiątkową, w kąciku Patrona Szkoły, pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich.

Przed rozpoczęciem uroczystości delegacja uczniów naszej szkoły złożyła kwiaty pod Tablicą Pamiątkową na cmentarzu parafialnym.

 Naszą uroczystość uświetniła swoją obecnością orkiestra dęta.

Obchodom Święta Patrona towarzyszyły okolicznościowe wystawy.

Dopełnieniem dzisiejszego dnia był piknik z kiełbaskami, pogoda dopisała. Goście spędzili miło czas w zielonej klasie.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie Rights Reserved.