^Powrót na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Święto Patrona 2016

13.05.2016 r.

Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. W uroczystych obchodach udział wzięli - Wójt Gminy p. D. Grzywiński, zastępca Wójta - p. L. Śmidowicz, Przewodniczący Rady Gminy - p. K. Pawlak, Inspektor Oświaty - p. A. Żelek, Sekretarz Gminy - p. L. Nowaczyk, Przewodnicząca Komisji Oświaty - p. B. Zimniewicz, Proboszcz Parafii ks. kanonik J. Warczak, dyrektorzy i kierownicy placówek kulturalno-oświatowych z terenu Gminy Strzałkowo, przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej, kombatanci, radni gminy, rodzice oraz mieszkańcy Strzałkowa.Na dziedzińcu szkolnym zgromadziła się społeczność uczniowska.

Po wprowadzeniu Sztandaru przez Poczet Sztandarowy odśpiewaliśmy hymny państwowy, szkolny i sztandarowy.

Naszą uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza p. Macieja Marciniaka.

Następnie głos zabrała p. dyrektor K. Kuropaczewska, która zwróciła uwagę na znaczenie i powagę Powstania Wielkopolskiego, przypomniała o bohaterskich dzieciach strzałkowskich, biorących udział w strajku w obronie języka polskiego i polskiej szkoły. Z kolei Wójt Gminy p. D. Grzywiński zwrócił uwagę na bohaterstwo i męstwo powstańców, którzy nie bacząc na ryzyko, stawiając na szali własne życie, szli walczyć o wolność.

Delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową, w kąciku Patrona Szkoły, pod pomnikiem powstańców wielkopolskich i pod tablicą upamiętniającą strzałkowskie dzieci uczestniczące w strajku szkolnym w obronie języka polskiego 1906-1907 r.

Pierwszą część uroczystości zakończyła podniosła akademia przygotowana przez uczennice klas piątych i szóstych pod kierunkiem p. I. Kropaczewskiej i p. A. Kędziory. Talentem wokalnym uświetniła ją absolwentka naszej szkoły Maria Machowiak, a w tańcu zaprezentowała się Maja Pikos - uczennica klasy VIc.

Druga część uroczystości Święta Patrona Szkoły odbyła się w sali gimnastycznej i poświęcona była szkolnym konkursom, ogłoszonym przez p. dyrektor K. Kuropaczewską, z okazji dzisiejszego święta.

Pierwszy z nich to konkurs filmowy pt. "Wypromuj swoją szkołę", mający na celu promocję szkoły, popularyzowanie wśród uczniów wiedzy na temat historii i tradycji szkoły, a także rozwijanie ich pasji i zainteresowań związanych ze sztukami audiowizualnymi. Uczestnikami tego konkursu byli uczniowie klas IV-VI. Tworzyli oni filmy indywidualnie lub w grupach maksymalnie 4-osobowych. Był to też konkurs rodzinny, gdyż rodzice bardzo chętnie włączyli się do realizacji projektu swoich dzieci. Zgłoszono 8 filmów. Po wstępnej weryfikacji 4 przeszły do finału i właśnie dziś komisja miała wyłonić zwycięzców. Do udziału w rozstrzygnięciu konkursu, prowadząca p. H. Hejna zaprosiła jury w składzie p. Wójt - D. Grzywiński, p. Przewodniczący Rady Gminy - K. Pawlak, przedstawicielka Rady Rodziców p. K. Warczygłowa, p. dyrektor K. Kuropaczewska, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Maja Pikos. Po obejrzeniu filmów nastąpiło głosowanie poprzez podniesienie do góry tabliczki z numerem filmu.

Zwyciężczyniami konkursu filmowego zostały: Julia Jaszczyszyn, Julia Pawela i Aleksandra Szymfeld.

Wyróżnienia dyrektora otrzymali: Natalia Szlachetka, Maja Kasprzyk, Alicja i Wojciech Machowiak.

Film promujący naszą szkołę przygotował również zespół nauczycieli: Został on zaprezentowany na zakończenie uroczystości.

Zobacz filmy...

Drugim konkursem ogłoszonym przez p. Dyrektor był także konkurs rodzinny, który polegał na wykonaniu maskotki promującej naszą miejscowość o imieniu "Strzałkuś". Celem konkursu było zaangażowanie rodziców do wspólnej pracy z dziećmi, rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-VI i dzieci z oddziałów przedszkolnych. Wpłynęło 20 prac konkursowych. Oceną prac zajęło się jury wybrane do konkursu filmowego. Po prezentacji wszystkich maskotek komisja konkursowa wyłoniła zwycięzcę. Bezkonkurencyjna okazała się maskotka Jakuba Kowalskiego - oddział przedszkolny gr I. Wyróżnienia otrzymali: Julia Wężniejewska - kl. IIa, Mateusz Twardowski - kl. IIb, Mikołaj Mądry oddział przedszkolny gr. III.

Grupa nauczycieli w składzie - p. E. Sypniewska, p. L. Górcewicz, p. R. Radzińska, p. A. Łęcka, p. B. Machowiak, p. B. Mądra, p. A. Wardęcka, p. M. Pęcherzewska wykonała "Strzałkusia", który z pewnością będzie towarzyszył gminnym uroczystościom. Miniaturowy "Strzałkuś" trafił w ręce p. Wójta - D. Grzywińskiego.


Gość dzisiejszej uroczystości zaprezentował wystawę pamiątek związanych z Powstaniem Wielkopolskim. Pan Marcin Nowakowski z wielkim wzruszeniem dziękował za zaproszenie na nasze Święto Patrona.

Okolicznościowe wystawy i dekoracje.

12. 05. 2016 r., w przeddzień Święta Patrona Szkoły, p. Dyrektor Krystyna Kuropaczewska nagrodziła laureatów konkursów szkolnych.
Wiedzą o Patronie Szkoły błysnęli i laureatami zostali:

  • Nikola Burdzińska - kategoria oddziały przedszkolne
  • Rozalia Wujczyk - kategoria klasy pierwsze
  • Wiktor Wiśniewski - kategoria klasy drugie
  • Aleksandra Blejwas - kategoria klasy trzecie
  • Zuzanna Trojanowicz - kategoria klasy czwarte
  • Alicja Machowiak - kategoria klasy piąte
  • Katarzyna Kierzkowska - kategoria klasy szóste.

W konkursie matematycznym nagrody otrzymali:

  • Jeremiasz Dróbka
  • Joanna Nowicka
  • Wojciech Machowiak

Wyróżnienia powędrowały do: Zofii Kazibut, Oliwii Ciecielung, Bartosza Madalskiego, Agaty Trojanowicz, Alicji Machowiak, Małgorzaty Kozłowskiej, Filipa Łęckiego i Katarzyny Kierzkowskiej.

GRATULUJEMY!!!

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie Rights Reserved.